






| Brand | MageGee |
|---|---|
| Weight | 1000g |
| Color | White |
| Illumination | Yes |
| Keyboard type | Magnetic |
| Keyboard sizes | 60% |
| Polling Rate | 8000 Hz |
| Keyboard layout | ANSI |
| Languages | EN |
| Keycap profile types | OEM |
| Button quantity | 68 |
| Macro keys | No |
| Media keys | No |
| Hot-Swap | Yes |
| Switches | Poseidon |
| Switch types | Linear |
| Wireless connection | Yes |
| Connection type | 2.4GHz, Bluetooth, USB |
| Battery type | Accumulator |
| Battery life | 150h |
0.0
overall
(0 customer reviews)
There are no reviews yet.